• wyszukaj nocleg

Miasto

rodzaj noclegu

do centrum

cena max
+ wyszukiwanie zaawansowane
  • Gorące źródła w Portugalii

Portugalia to kraj, który leży na Półwyspie Iberyjskim, u wybrzeży Oceanu Atlantyckiego. Panuje tam klimat śródziemnomorski, sprzyjający wakacyjnemu wypoczynkowi. Wakacje w Portugalii są idealnym rozwiązaniem dla osób szukających ciszy i spokoju. Nadmorskie, przytulne hoteliki na pewno spełnią ich oczekiwania. Jeżeli podczas wakacji oczekujemy dobrej zabawy, zapewnią ją nam turystyczne kurorty. W Portugalii można zrelaksować się i odprężyć w jednym z uzdrowisk lub hoteli.


Odpoczynek w Portugalii

 

Decydując się na wczasy w Portugalii myślimy o pięknych, złotych plażach i oceanie. Wypoczynek w Portugalii to też aktywne spędzanie czasu. Dzięki bardzo urozmaiconej rzeźbie terenu, turyści mogą spróbować wspinaczki górskiej oraz sportów wodnych. W Portugalii znajdziemy idealne warunki do nurkowania, żeglowania a także uprawiania windsurfingu. Na wielbicieli adrenaliny czekają skoki spadochronowe. Spędzając wakacje w Portugalii możemy wypocząć na wiele sposobów i każdy znajdzie to, co najbardziej mu odpowiada.

 

Zmęczeni plażowym leniuchowaniem lub wodnymi atrakcjami, możemy spędzić weekend w SPA. W Portugalii jest wiele uzdrowisk, które oferują tego typu usługi. W rejonie Beiras i na Azorach są słynne gorące źródła, właśnie przy nich usytuowane są SPA, gdzie zrelaksujemy się podczas błotnych kąpieli. Równie nęcące są zabiegi z wykorzystaniem alg, jak również odnowa biologiczna w basenie solankowym. W Polsce też można skorzystać z tego typu zabiegów, wystarczy odwiedzić którąś z miejscowości uzdrowiskowych. Szczególnie ciekawe pakiety oferuje Hotel Uzdrowiskowy St. George w Kudowie Zdroju.

 

Gorące źródła

 

Portugalia to kraj, który obfituje w źródła wód mineralnych i leczniczych. Zawierają one związki tytanu, chloru, wapnia, siarki, sodu i węgla, wpływające korzystnie na zdrowie. Portugalskie wody termalne pomagają w leczeniu chorób reumatycznych, układu pokarmowego, reumatyzmu i nadciśnienia.

 

Zobacz:  Gorące źródła w Polsce

 

W wielu miejscach, oprócz kąpieli w gorących źródłach, proponuje się też zabiegi i kąpiele błotne oraz szeroko pojętą odnowę biologiczną. Do SPA godnych polecenia należy Choupana Hills Spa na Maderze. W pięknym otoczeniu, nieco na uboczu, hotel ten oferuje zabiegi, które mają na celu przywrócenie znakomitej formy zarówno ciała, jak i ducha. Klienci chwalą sobie atmosferę miejsca oraz miłą i fachową obsługę.

 

Inne hotele w Portugalii również specjalizują się w odnowie biologicznej. Szczególnie te, które usytuowane są w kurorcie Furnas, na Azorach. Znajdują się tam różnego rodzaju wody termalne, wypływające wprost z kraników umieszczonych w skałach. Kurort jest typowym miejscem uzdrowiskowym, w którym można wyleczyć bóle reumatyczne lub egzemy. Jest to idealne miejsce na spokojne wakacje w Portugalii, gdyż ruch turystyczny jest mniejszy niż na Maderze.

 

Decydując się na wczasy w Portugalii na pewno będziemy zadowoleni. Wypoczynek w Portugalii i oferowana tam odnowa biologiczna w gorących źródłach, przywrócą nam siły witalne i energię.

  • Komentarze
brak komentarzy
  • Dodaj komentarz
Treść komentarza
+ Dodaj do komentarza własne zdjęcie (np. jeśli byłeś na danej imprezie)
+ Wstaw film z Youtube


 Imię   Miasto    kod Jeżeli nie widzisz tego obrazka kliknij odśwież i spróbuj ponownie
Serwisy | Rejestracja

Sylwester | noclegi nad jeziorem
stat4u