• wyszukaj nocleg

Miasto

rodzaj noclegu

do centrum

cena max
+ wyszukiwanie zaawansowane
  • Jeśli wczasy w Portugalii to tylko w Algarve

Region Algavre jest prawdziwym rajem dla miłośników słońca, świeci ono tu bowiem niemalże cały rok. Temperatura powietrza zimą nie spada poniżej 15 stopni Celsjusza, a latem średnio wynosi 26.


Alvagre ma idealne położenie – znajduje się na południowym wybrzeżu Portugalii, od tej strony jak i od zachodu otoczony jest ciepłymi wodami Atlantyku, a od północy chroniony przed wiatrem przez pasmo górskie. Jeżeli dodamy do tego 150 km. plaży jest już jasne że Algrave musi zadowolić amatorów plażowania. Ale nie tylko ich bo jest to doskonałe miejsce również do uprawiania sportów. Infrastruktura jest bogata: jazda konna, nurkowanie, windsurfing, kajakarstwo, wycieczki rowerowe, tenis lub golf (region ma aż 19 pół golfowych). Wypoczywając za dnia w nocy należy się bawić – mnóstwo tawern z jedzeniem, lub klubów z muzyką i tańczeniem – dla każdego coś dobrego. Jeśli lubisz ryzyko, możesz szczęścia spróbować z kasynach

Kuchnia regionu Alvagre bazuje na rybach i owocach morza. Spróbować koniecznie trzeba caldeiradas czyli duszonej ryby, lub carapus alimados, drobnych rybek serwowanych z oliwą, czosnkiem i cebulą. Z owoców morza skosztować można ryżu duszonego z mięczakami, pomidorami, cebulą, papryką i czosnkiem. Cataplana jest natomiast garnkiem z przykrywką, który w Regionie ma rangę symbolu. Przygotowuje się w nim potrawę o tej samej nazwie, na którą składają się cebula, papryka i pomidory, z dodatkiem mięsa ryb, drobiu, wieprzowiny lub wołowiny.
Warto spróbować również tamtejszych win pochodzących z Lagos i Lagoa. Mocniejszym alkoholem jest Medronho robiony z owocu o tej samej nazwie.

Połączenie pięknej pogody, piaszczystych plaż, bogatej infrastruktury sportowej i rozrywkowej z pysznym jedzeniem i trunkami to gwarancja udanego pobytu.

 

Źródło: www.itaka.pl

  • Komentarze
brak komentarzy
  • Dodaj komentarz
Treść komentarza
+ Dodaj do komentarza własne zdjęcie (np. jeśli byłeś na danej imprezie)
+ Wstaw film z Youtube


 Imię   Miasto    kod Jeżeli nie widzisz tego obrazka kliknij odśwież i spróbuj ponownie
Serwisy | Rejestracja

Sylwester | noclegi nad jeziorem
stat4u