• wyszukaj nocleg

Miasto

rodzaj noclegu

do centrum

cena max
+ wyszukiwanie zaawansowane
  • Madera

O Maderze mówi się, ze jest zielonym podzwrotnikowym rajem. Cóż jest w tej wyspie takiego, że mimo braku piaszczystych plaż i tak co roku przybywa na nią masa turystów?


Gleba na Maderze uformowana została z wulkanicznej lawy i popiołu przez co jest zupełnie inna niż na kontynentalnej części Portugalii. Może to wpływa na niezwykłość wyspy? Początkowo turyści zjeżdżali się na sezon letni. Tak było pod koniec wieku XIX, kiedy miejsce upodobały sobie północnoeuropejskie elity. Od 1964 roku, kiedy Madera zyskała lotnicze połączenie ze światem, ilość miłośników pieszych wycieczek, poszukiwaczy słońca i egzotycznych roślin stale rośnie.

Na Maderze odmienne części wyspy dostarczą różnych atrakcji. Dla zwolenników ekskluzywnego spędzania czasu najlepsza będzie stolica wyspy – Funchal. To tam znajduje się większość zabytków, muzeów a także największe hotele, restauracje czy sklepy. Południowe słoneczne i dobrze rozwinięte wybrzeże zajmują tereny rolnicze. Jeśli ktoś szuka cichych zakątków to najlepsza będzie dla niego północna część Madery. Jest ona nieco chłodniejsza i bardziej wilgotna, przez co znajduje się tam zdecydowanie mniej osiedli. Ulubionym celem pieszych wędrówek często jest Pico Ruino najwyższy szczyt Madery. Zwolennicy spacerów w nieoblegane miejsca najlepiej będą się czuć w dzikich, górskich zakątkach wulkanicznego centrum wyspy. Jak to się mówi: dla każdego coś miłego!

źródło: www.odessei.com

  • Komentarze
brak komentarzy
  • Dodaj komentarz
Treść komentarza
+ Dodaj do komentarza własne zdjęcie (np. jeśli byłeś na danej imprezie)
+ Wstaw film z Youtube


 Imię   Miasto    kod Jeżeli nie widzisz tego obrazka kliknij odśwież i spróbuj ponownie
Serwisy | Rejestracja

Sylwester | noclegi nad jeziorem
stat4u