• wyszukaj nocleg

Miasto

rodzaj noclegu

do centrum

cena max
+ wyszukiwanie zaawansowane
  • Portugalskie temperatury

Wybierając się do Portugalii warto wcześniej zapoznać się z pogodą i temperaturami jakie występują tam w danej porze roku w określonej części kraju. Należy uważać na oferty wycieczek biur podróży, które poza sezonem wyślą nas za niewielkie pieniądze w deszczowy rejon pięknego państwa...


Zdecydowanie cieplejszą i bardziej ustabilizowaną, pod względem pogodowym, częścią Portugalii jest południe. Latem nie natrafimy tam ani na upały, ani na typowe dla kraju wieczorne ochłodzenia temperatury. W dzień temperatura powietrza wynosi około 31°C.

 

Spiekota nie dosięga południowych rejonów dzięki chłodnym wiatrom z zachodu. W Algarve, miejscowości wysuniętej najdalej na południe kraju, nawet zimą temperatury pozostają na tyle wysokie, że można swobodnie zażywać zarówno wodnych, jak i słonecznych kąpieli.
Zwolennikom bardzo wysokiej temperatury najprzyjemniej będzie w głębi lądu. Latem w Alentejo i górnym Douro słupek rtęci na termometrach utrzymuje się przez dłuższy czas na poziomie 40°C.
Na wybrzeży zachodnim (m.in. wybrzeża Cascais i Estoril) woda w Atlentyku pozostaje przeważnie chłodna do lipca, około 22°C. Jednak później jest już ciągle upalnie, słonecznie, a dni zdają się nie mieć końca.


Co do pogody na północy Portugalii, to latem nie należy obawiać się tam chłodnych dni, jednak należy się nastawić na to, niekiedy można trafić na krótki, deszczowy okres. Zimowa porą północną Portugalię można polecić jedynie osobom, które lubią umiarkowane temperatury i pogodę w kratkę. Dni deszczowe i chłodne przeplatają się z ciepłymi i słonecznymi. Mrozy tu jednak nie występują.

Źródło: www.wikipedia.pl

  • Komentarze
brak komentarzy
  • Dodaj komentarz
Treść komentarza
+ Dodaj do komentarza własne zdjęcie (np. jeśli byłeś na danej imprezie)
+ Wstaw film z Youtube


 Imię   Miasto    kod Jeżeli nie widzisz tego obrazka kliknij odśwież i spróbuj ponownie
Serwisy | Rejestracja

Sylwester | noclegi nad jeziorem
stat4u