• wyszukaj nocleg

Miasto

rodzaj noclegu

do centrum

cena max
+ wyszukiwanie zaawansowane
  • Zamek św. Jerzego w Lizbonie
Fot. victoriapeckham. Zdjęcie wykorzystane w oparciu o licencję Creative Commons (BY)

Zamek znajduje się w Lizbonie. Stanowi jedną z najstarszych części miasta. Powstał w XII wieku z inicjatywy Maurów. 


Budowla początkowa służyła jako twierdza. Dopiero po wielu latach królowie katoliccy postanowili przerobić ją na wielki zamek. Zabytek był wielokrotnie odnawiany. Stało się tak za sprawą oblężenia Lizbony oraz licznych trzęsień ziemi. Dopiero w XIX wieku rozpoczęto prace konserwatorskie nad zabytkiem.


 Kiedyś budowla miała ogromne znaczenie w rozwoju kulturalnym. W okresie renesansu zamek gościł wielu znaczących gości: pisarzy, artystów oraz dygnitarzy. Zamek stracił swoje znaczenie w XVI wieku. Wtedy to król Manuel I zlecił wybudowanie pałacu nad Tagiem. Z czasem zamek św. Jerzego służył już jedynie jako koszary i więzienie. 
 Obecnie można zobaczyć stojący przed wejściem do zamku pomnik Alfonsa I Zdobywcy. Sam zabytek słynie głównie z pięknych ruin oraz widoków na miasto. Dzięki tarasom można podziwiać panoramę Lizbony.


 Wzgórze zamkowe to doskonale miejsce na romantyczne spacery. Piękne widoki i historia tego zabytku przenoszą turystów w tajemniczy świat legend. Przechadzając się wzdłuż murów widać liczne sadzawki i ścieżki. Wiosną i latem można spotkać tu dumnie przechadzające się pawie. 

  • Komentarze
brak komentarzy
  • Dodaj komentarz
Treść komentarza
+ Dodaj do komentarza własne zdjęcie (np. jeśli byłeś na danej imprezie)
+ Wstaw film z Youtube


 Imię   Miasto    kod Jeżeli nie widzisz tego obrazka kliknij odśwież i spróbuj ponownie
Serwisy | Rejestracja

Sylwester | noclegi nad jeziorem
stat4u